SIM kártya és mobil szolgáltató választása gyerek okosórához
- 12 Mar, 2020
Ahhoz, hogy az általunk forgalmazott gyerek okosóra vagy senior okosóra minden funkcióját teljes mértékben ki tudjuk használni, az okosórán kívül másra is szükségünk lesz.
Ebben a posztban bemutatjuk, hogy mi kell még a megfelelő működéshez, milyen SIM kártya és mobil szolgáltató választását javasoljuk, továbbá szó lesz arról, hogy milyen gyerek okosórát érdemes venni.
Mi kell még a gyerek okosóra használatához?
A gyerek okosórák egyik fő funkciója a nyomkövetés, GPS helymeghatározás. Ahhoz, hogy az óra pozícióját le tudjuk kérni, és megjeleníteni, továbbá hogy értesítéseket és figyelmeztetéseket kapjunk, szükségünk lesz egy okostelefonra.
Az okostelefon lehet egy Android vagy iOS rendszert használó készülék, de minden esetben telepítenünk kell rá egy mobil alkalmazást, ami a gyerek okosórával fog kommunikálni. A legtöbb órához ajánlott mobil alkalmazás a Setracker, ami letölthető androidra innen, iOS-re pedig innen.
A Setracker alkalmazás működéséről és az elérhető funkciókról bővebben ebben a posztunkban olvashat.
SIM kártya és mobilszolgáltató
A gyerek okosóra és a mobil alkalmazás közti kommunikáció GPRS adatátvitelen történik, tehát a másik dolog amire feltétlen szükségünk lesz az egy aktív adatforgalomra, internet elérésre képes SIM kártya.
A gyerek okosórák kétfajta SIM kártya típust használhatnak: Micro SIM vagy Nano SIM.
Magyarországon jelenleg három mobilszolgáltatónál tudunk SIM kártyát vásárolni: Vodafone, Telekom és Telenor. A webáruházunkban kapható gyerek okosórák és senior okosórák mindhárom szolgáltató hálózatán képesek működni!
Fontos az adatcsomag
A SIM kártya mellé adatcsomag előfizetést kell választanunk. A gyerek okosórák általában 2G és 3G hálózaton működnek és havonta 50-100 MB adatforgalmat generálnak. Ez viszonylag egy minimális adatmennyiség, így csomag választáskor elegendő a legkisebb adatcsomagot megvennünk.
Az előfizetés
Az előfizetésünk lehet kártyás vagy havi számlás, az lényegtelen. Kártyás előfizetés esetén viszont ügyelnünk kell arra, hogy az adatkeretünk mikor fogy el, és ilyenkor újra fel kell tölteni a kártyát.
A mobilszolgáltatók tarifái jelenleg:
- Telenor - 1100 Forint/30 nap 1GB internet 0 Perc
- Telekom - 990 Forint/366 nap 1 GB internet 80 Perc
- Vodafone - 1245 Forint/30 nap 1 GB internet 0 Perc
A fentiek alapján a Telekom hálózatát ajánljuk, mivel 990 Ft-ért kapunk egy 1GB-os adatkeretet, ami bőven elég a legtöbb gyerek okosóra számára. Ezen kívül a Telenor hálózatával az okosórák beállítási is jóval egyszerűbb.
Milyen gyerek okosórát vegyünk?
A Malbini webáruház csak szigorúan ellenőrzött és letesztelt gyerek okosórákat forgalmaz. Olyan okosórát nem árulunk, amit ne ajánlanánk szívesen. Az gyerek okosórák között minőségben és funkcióban is eltérések vannak, amik természetesen az árban is meglátszanak.
A helymeghatározás módja
Az egyik legfontosabb funkció a gyerek okosóráknál a helymeghatározás. Korábbi posztunkban bemutattuk, hogy az okosórák milyen rendszereket használnak helymeghatározáshoz, és hogy miért jó ha van WIFI funkció az órában.
Ha fontos számunkra a legpontosabb helymeghatározás, akkor olyan órát válasszunk, amelyik a legtöbb helymeghatározási funkiciót tudja kezelni. Ezek a: GPS, LBS, AGPS, WiFi. A WiFi képes okosóráinkat itt találod.
Vízállóság, IP védelem (IP67)
Mivel az okosórát gyerek fogja viselni, szinte biztos, hogy fokozott igénybevételnek lesz kitéve. A vízhatlanság tehát pont egy olyan fontos tulajdonság, amivel jó ha rendelkezik az óra. A vízállósági fokozatokról ebben a korábbi posztunkban írtunk. A vízálló gyerek okosóráinkat itt találod.